Problémy s bradavkami - Multi-Mam SK

Bolestivé a poranené bradavky spolu s bolesťou, ktorou trpí, dokážu otriasť dôverou matky vo svoju schopnosť kojiť a môžu narušiť jej vzťah s dieťaťom, pretože každé kojenie predstavuje agóniu a nie krásne strávený spoločný čas. Bolestivé bradavky môžu tiež zabrániť ejekčnému reflexu (vystrekovaniu mlieka).

Matku začne trápiť napätie a otvára sa bludný kruh, ktorý často vedie k predčasnému odstaveniu. Matke by sme mali ponúknuť najmodernejšie prostriedky pre úľavu od príznakov a urýchlené hojenie, pretože tak sa dá predísť predčasnému odstaveniu dieťaťa. Základom je, aby matke niekto dokázal dobre poradiť.

Najdôležitejšia je správna poloha dieťaťa a prisatie, pretože tak sa dá predísť jednej z hlavných príčin bolestivých bradaviek. Keď dieťa nie je správne prisaté a v ústach má len bradavku, dôjde k jej poraneniu pri trení o predné podnebie dieťaťa.

Pre matku, ktorá má poranené bradavky, však môže hlavný problém spočívať nie v rýchlosti uzdravenia bradaviek, ale v tom, ako rýchlo dosiahne úľavu od bolesti.